Bezproblemowo i szybko odzyskujemy pieniądze z podatku

Dla każdej firmy zajmującej się prowadzeniem działalności gospodarczej i w przypadku częstych podróży służbowych powstało rozwiązanie ułatwiające prowadzenie firmy. Można odzyskać podatek VAT z krajów należących do Unii Europejskiej jeżeli dokonywaliśmy zakupów na terenie państw należących do Wspólnoty. Jest to bardzo dobre i wygodne ułatwienie, gdyż podczas licznych wyjazdów często płaci się za zakupiony produkty z nałożonym już podatkiem od towarów i usług. Jak się o niego postarać?

Zwrot podatku – krok po kroku

zwrot podatku vatNajczęstszymi wydatkami, na które można trafić podczas licznych podróży służbowych jest opłata za paliwo oraz opłata za przejazd przez autostradę. Również za koszty poniesione przez udział na różnych zagranicznych targach i szkoleniach może być częściowo refundowany. Niekiedy trafia się też zakup narzędzi, sprzętów lub koszty związane z płatnym poruszaniem się po obcym mieście (taksówki, metra, autobusy, tramwaje). Za te wszystkie usługi można uzyskać zwrot zapłaconego podatku jeżeli odpowiednio wypełnimy deklarację. Szybki zwrot podatku VAT z UE jest możliwy przez stronę internetową. W celu pobrania odpowiedniego pliku do uzupełnienia i wysłania go pod odpowiedni adres należy znaleźć zaufaną stronę rządową, która nie podszywa się pod państwowy organ.

szybki zwrot podatkuKażdy uczciwy i nieposiadający siedziby firmy przedsiębiorca może ubiegać się o zwrot podatku jeżeli dokonał zakupu nieopodatkowanych towarów lub usług i sam nie korzysta ze zwolnienia z opłacania podatku VAT. Są to niezbędne wymogi i należy ich przestrzegać przed podjęciem decyzji o staranie się o należne pieniądze. Wszystko, co zostało zakupione w obcym państwie na terenie Unii Europejskiej musi być udokumentowane ważną fakturą. Nie można pozwolić sobie na żadne nieuczciwe zagrywki, typu wystawianie faktur przez nieistniejące podmioty lub opieranie się na nieważnej z innego powodu fakturze.

Tylko w ten sposób można dochodzić swoich praw i zyskać pieniądze z podatku zostawionego za granicą. Cała dyrektywa została spisana tak, by właściciel firmy nie mógł zbytnio trudzić się ze wszelką biurokracją i by mógł jak najszybciej dostać zadatek od państw, w których zostały zakupione dobra i towary. Dodatkowo, załatwienie formalności internetowo jest bardzo dobrym posunięciem i pozwala na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy oraz nerwów. Nikt nie miałby czasu na stanie w kolejkach do urzędu skarbowego w obcym państwie i dlatego sprawę można załatwić niemal natychmiast przez Urząd, gdzie podatnik rozlicza się z VAT.