Firma budowlana w Niemczech – przydatne informacje

Dzięki obowiązującej w Niemczech zasadzie wolności gospodarczej, każdy obywatel Polski może bez żadnych dodatkowych opłat założyć swoją działalność gospodarczą na jej terenie i cieszyć się takimi samymi prawami, co każdy rodowity Niemiec. Co więcej – nie jest do tego wymagane nawet zameldowanie w kraju za Odrą.

Prowadzenie firmy budowlanej za granicą

jak otworzyć firmę budowlaną w niemczech	Wszystkim, czego potrzebujemy są chęci, trochę wolnego czasu, dokument tożsamości i zaledwie 60 euro. Nasi zachodni sąsiedzi oferują bardzo korzystne dla przedsiębiorców warunki rozwoju firm. Działalności założone za Odrą przez dwa lata są zwolnione z odprowadzania podatku bez względu na uzyskany dochód, ponadto wysokość kwoty wolnej od podatku na wysokości ponad 9 tysięcy euro przyciąga wiele mniejszych działalności, które dzięki temu mogą o wiele swobodniej się rozwijać niż w Polsce, gdzie przekroczenie granicy 8 tysięcy złotych powoduje sukcesywne zmniejszanie się tej kwoty do poziomu 3 tysięcy, gdy nasz zysk wyniesie ponad 13 tysięcy. Jest to jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, by wyemigrować do naszych zachodnich sąsiadów i lepiej rozwijać naszą działalność. Co więcej, ze względu na korzystną koniunkturę za Odrą dużym zapotrzebowaniem mogą cieszyć się osoby z doświadczeniem w branży budowlanej, i wcale nie trzeba wiedzieć, jak otworzyć nową firmę budowlaną w Niemczech – tym zajmą się za nas odpowiedni specjaliści, których jest w naszym kraju dostatek.

jak otworzyć firmę budowlaną w niemczech	Dla nas najważniejsze powinny być korzyści z otwarcia się na nowy rynek. Dla tych jednak, którzy cenią sobie samodzielność koniecznym będzie udanie się do odpowiedniego urzędu, w którym zarejestruje swoją działalność i odbierze zaświadczenie, którego wygenerowanie będzie nas kosztować maksymalnie 60 euro. Trzeba również pamiętać o tym, by w urzędzie skarbowym uzyskać numer podatkowym, którym będzie się posługiwać nasza firma we wszelkich czynnościach administracyjnych. Na nadanie numeru będziemy musieli poczekać kilka tygodni, lecz cały proces nam nie powinien zająć więcej niż kilka godzin. Jak więc widzimy nie bez przyczyny Niemcy mają jedną z najprężniej rozwijających się gospodarek na świecie.

Nie powinno nas dziwić, że coraz więcej naszych rodaków decyduje się na zmianę zamieszkania i spróbowanie swoich sił na obcym, lecz o wiele przyjaźniejszym niż polski gruncie. Rozwój własnej działalności powinien być czymś do czego dąży każdy przedsiębiorca, zwróćmy więc uwagę na to, jak dobrze prosperuje gospodarka naszego zachodniego sąsiada i wyciągnijmy z tego wnioski – taka decyzja może być dla nas i naszej firmy przełomowym momentem.