Jak wybrać dobry program do fakturowania?

Hurtownie, producenci, czy sklepy muszą dawać klientom nie tylko paragony, ale i faktury. Na jej podstawie przedsiębiorca może wpisać sobie zakupy w koszty, odliczyć od podatku, włożyć do ewidencji. Sam paragon nie będzie tu wystarczający. Jednak jak wystawić poprawnie taką fakturę? Jak to zrobić szybko kiedy klientowi się spieszy?

Zamawianie programu do faktur

program do fakturowania dla małej firmyCo zrobić w przypadku błędnie wpisanych danych? Najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w dobry, polecany program do wystawiania faktur, który przyspieszy i usprawni prace w firmie. Jaki program do fakturowania dla małej firmy warto zamówić? Na pewno trzeba kierować się tym, by program był intuicyjny, prosty w obsłudze. Bardziej skomplikowany program wcale nie będzie lepszy, ani miał więcej funkcji – tą samą rzecz zawsze da się załatwić w sposób trudniejszy i łatwiejszy. Nie warto poświęcać długich godzin na obsługę zaawansowanego programu, który nie przynosi firmie żadnych korzyści. Druga ważna kwestia to szybkość działania. Nikt nie lubi jak program załącza się przez kilka minut i zanim załaduje się jakaś karta to dałoby się fakturę wystawić ręcznie dwa razy. Dlatego też program musi szybko działać i pobierać dane. Dobry program ma funkcję pobierania danych z bazy przedsiębiorców. Wystarczy wpisać nip w odpowiednią kolumnę a reszta danych zostanie ,,zassana” z bazy. Ułatwia to pracę., bo nie trzeba adresu, regonu itd. przepisywać na klawiaturze.

program do fakturowania dla małej firmyKolejna kwestia to możliwość personalizacji programu. Każde oprogramowanie ma swoje bazowe narzędzia, jak i te dodatkowe. Dobrze jest jak można zmieniać ich nazwę, dodawać lub usuwać kolumny czy też dopisywać bez problemu kolejne usługi. Zamiast ,,tabela 1” można wpisać ,,tabela z danymi nowych klientów”. Dzięki temu właściwe dane będzie można szybciej znaleźć. Popularne jest oprogramowanie które można łączyć z innymi. Na przykład hurtownikom z pewnością przyda się program magazynowy do monitorowania stanu produktów i wyświetlania informacji o ich braku. Z kolei restauratorzy korzystają z innowacyjnych programów do komunikacji między kelnerami a kuchnią np. zamówienie pokazuje się na ekranie i nie trzeba przekazywać notatek ze spisem potraw. Program do fakturowania można podłączyć pod takie programy, tak by dane się ,,zassały” i od razu pojawiały się zarówno na ekranach u magazynierów, jak i u księgowych. To bardzo ułatwia pracę w przedsiębiorstwie.

Jak widać warto jest zainwestować w dobry program do fakturowania. Nie musi on kosztować wiele, są nawet wersje bezpłatne. Jednak bez niego trudno byłoby prowadzić firmę i drukować faktury dla klientów.

Sprawdź też https://www.faktury-ok.pl/