Kasa dla firmy budowlanej

W roku 2021 został wprowadzony prawnie obowiązek posiadania kasy fiskalnej przez niemalże każdą firmę, zarówno tę zajmującą się handlem, jak i tymi usługowymi. Również rolnicy będą musieli taką kasę posiadać. Wprowadziło to niemały zamęt w branży budowlanej. Do tej pory firmy budowlane i remontowe nie musiały takowej kasy mieć.

Kasy w branży budowlanej

kasy fiskalne dla budowlańcówPojawiło się zatem pytanie jakie będą najlepsze kasy fiskalne dla budowlańców. Jakie modele są godne uwagi? Na co zwracać szczególną uwagę? Warto zaznaczyć, że najlepszą opcją będą kasy online. Nie tylko ze względów praktycznych, ale i ekonomicznych. Zakup kasy online można sobie odliczyć całościowo lub częściowo, w zależności od jej ceny. Dofinansowanie wynosi nawet kilkaset złotych, a do już duża oszczędność. Poza tym kasy online można zabrać ze sobą na plac budowy, czy do remontowanego mieszkania. W przeciwieństwie do zwykłych kas nie są one kablem podłączone do gniazdka. Za ich działanie odpowiada akumulator. Raz naładowany starczy nawet na cały dzień. W ten sposób nie trzeba drukować paragonu przed przyjazdem na plac budowy, ani też zmuszać klientów by przyjechali do siedziby firmy po paragon. Dla branży budowlanej polecane są modele kas w obudowie antywstrząsowej i antypoślizgowej.

kasy fiskalne dla budowlańcówKasa fiskalna może upaść na bruk, cegły, czy pustaki. Zwykła kasa mogłaby się wtedy połamać i przestać działać. Specjalnie wzmocniona kasa będzie chroniona przed takimi uszkodzeniami. Estetyczna, antypoślizgowa obudowa sprawia, że do kasy nie trzeba dokupywać już etui, choć oczywiście nie jest to zabronione. Warto zaznaczyć, że kasa fiskalna ma swoje ograniczenia dotyczące liczby wprowadzonych produktów lub usług. Na przykład typowa firma budowlana może mieć małą kasę na kilka pozycji takich jak malowanie, tapetowanie, czy kładzenie glazury. Zawsze można mieć pozycję ,,usługi specjalne”, jeśli wycena usługi była ustalana indywidualnie. Z kolei jeśli firma budowlana zajmuje się także handlem to musi mieć ,,dużą” kasę fiskalną. W końcu samych rodzajów śrubek, czy farb może być mnóstwo. Lepiej jest wybierać kasę z ,,zapasem”, bo jeśli firma się rozrośnie i wprowadzi nowe produkty lub usługi to nie trzeba będzie przy tym zmieniać kasy fiskalnej.

Reasumując, kasa fiskalna dla budowlańców powinna być solidna i trwała, tak by nie dało się jej łatwo uszkodzić. Rekomendowane są urządzenia przenośne online, które pozwalają na wydruk paragonu w dowolnym miejscu. Warto zwrócić też uwagę na ilość możliwych pozycji do wpisania na kasie oraz na wydajność akumulatora.