Kasy fiskalne online — czy są obowiązkowe?

Na rynku są obecnie trzy główne formy rejestrowania obrotów — są to kasy tradycyjne z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii oraz te tzw. online. Z obowiązku posiadania jednej z nich zdaje sobie sprawę każdy przedsiębiorca. Nie wszyscy jednak wiedzą, że z czasem niektóre z tych urządzeń zostaną wycofane, a wszystko będzie opierało się wyłącznie o kasy online.

Dobra i niedroga kasa

kasa fiskalnaPóki co nie ma się co spieszyć, choć warto pomyśleć o zamianie swojej tradycyjnej kasy, gdyż zostały ustalone ostateczne terminy ich wycofania. Obowiązek wymiany kas fiskalnych będzie dotyczył tylko niektórych z branż. Niewymienione branże wciąż będą mogły użytkować swoje kasy bez względu na model, jakim dysponują. Zmiany zaczęły się już na początku 2020 roku. Od stycznia obowiązkowo kasy online muszą posiadać warsztaty samochodowe, w tym zarówno te naprawiające i regenerujące części, jak i sprzedające gaz, benzynę i olej. Rok później, czyli w 2021 roku, również w styczniu, wprowadzony zostaje obowiązek przejścia na kasy online hoteli, pensjonatów oraz branży gastronomicznej. Taką kasę muszą również posiadać działalności specjalizujące się w sprzedaży paliw stałych przeznaczonych na opał. Kolejne zmiany czeka wiele branż w lipcu 2021 roku. Obowiązek będzie wówczas dotyczył zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, a także firm budowlanych. Od tego czasu kasy online będą musieli posiadać też lekarze, prawnicy oraz siłownie.

kasa fiskalnaPozostałe branże wciąż będą mogły korzystać ze wszystkich rodzajów kas. Wszystkie zmiany mają być na bieżąco wprowadzane przez kolejne lata. Stare kasy fiskalne będzie można zakupić do określonego okresu. W przypadku tych, które posiadają papierowy zapis kopii, było można je zakupić do 31 sierpnia 2019 roku. Te, które mają elektroniczny zapis kopii, można zakupić jeszcze do 31 grudnia 2022 roku. Warto zatem czym prędzej zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia, aby nie tylko spełnić obowiązek, ale też poprawić sobie komfort pracy. Najlepsza kasa fiskalna w mazowieckim województwie do kupienia jest za około tysiąc złotych. Ma ona rozwinięte moduły, które pomogą w operowaniu firmą. Mimo iż niektóre z branż nie mają jeszcze obowiązku korzystania z kas fiskalnych online, to warto się w nie zaopatrzyć z kilku powodów.

Przede wszystkim można w wygodny sposób przesyłać wszystkie raporty z obrotów bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, dobrej jakości urządzenia zapisują wiele informacji w systemie oraz umożliwiają ich dokładne wydrukowanie na paragonach. Poprawia się w ten sposób komfort obsługi klientów.

Sprawdź to https://tom-kas.pl