Pomoc prawna ważna w przypadku błędów lekarskich

Prawdopodobnie każdy z nas leżał przynajmniej choć raz w szpitalu. Większość z nas przeszła też zapewne mniej lub bardziej poważną operację lub zabieg. Podczas całego życia wielokrotnie umawiamy się na wizyty do różnych specjalistów. Każdy cierpi bowiem na jakąś chorobę lub dolegliwości. Jedne są mniej poważne i pozwalają normalnie funkcjonować na co dzień.

Pomoc prawna się przydaje

błędy lekarskie pomoc prawnaInne stanowią często zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia chorego. Nasz ogólny stan zdrowia w pewnym stopniu zależy od lekarzy, którzy zajmowali się nami do tej pory. Świetnie, jeśli udawało się nam trafiać na wybitnych specjalistów, którzy stawiali właściwe diagnozy i przepisywali leki, które pomagały nam szybko zwalczyć chorobę. Nawet najlepszy fachowiec czasem się jednak myli. Pomyłki lekarzy mogą mieć natomiast poważne konsekwencje. W najlepszym przypadku błąd lekarski może wywołać u nas stres oraz utratę zaufania do specjalistów od zdrowia. Drastyczne pomyłki mogą niestety powodować znaczne pogorszenie naszego zdrowia, a w niektórych przypadkach nawet utratę życia. Wszędzie tam, gdzie wystąpią błędy lekarskie – pomoc prawna dla poszkodowanych jest ważna, by uzyskać odpowiednią rekompensatę za cierpienie, stres oraz pogorszenie stanu zdrowia.

błędy lekarskie pomoc prawnaWarto zwrócić się w takim przypadku do kancelarii prawniczej, która specjalizuje się właśnie w tego typu sprawach. Duże doświadczenie adwokata lub radcy prawnego przełoży się na większe szanse uzyskania należytej rekompensaty. Specjalista będzie nas godnie reprezentował w postępowaniach sądowych. Będzie też brał udział w innych czynnościach przed właściwymi organami państwowymi, które będą zajmować się kwestią oceny błędu lekarskiego. Warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną kwestię. Należy odróżnić błąd lekarski, który jest wynikiem działania lub zaniechania lekarza, od błędu medycznego. Może się go dopuścić dowolny członek personelu medycznego. Nie musi być więc to lekarz, ale pielęgniarka, położna czy ratownik medyczny. Błąd medyczny jest zatem pojęciem szerszym. Najpoważniejsze skutki mają jednak właśnie pomyłki lekarzy. Odpowiednia pomoc prawna zwiększy znacznie nasze szanse w bataliach sądowych. Zwłaszcza, że są one często zażarte.

Szpitale lub przychodnie oraz ubezpieczyciele chcą bowiem za wszelką cenę uniknąć wypłaty wysokiego odszkodowania. Trudno się zresztą dziwić – mogą one wynieść kilkaset tysięcy a nawet kilka milionów złotych. Wielu powie, że to kosmiczne kwoty. Zdrowie jest jednak bezcenne, a jego utraty nie przywróci nawet rekordowo wysokie odszkodowanie.