Stała opieka prawna – czy warto?

Pomoc prawnika nie jest czymś, po co często sięgamy. Najczęściej są to sprawy kryzysowe, z którymi sami nie potrafimy sobie poradzić. Osobie fizycznej prawnik jest potrzebny bardzo rzadko, najczęściej w sprawach rodzinnych, takich jak rozwód, opieka nad dziećmi, sprawy spadkowe, intercyzy, czy dziedziczenie.

Opieka prawna godna uwagi

Opieka prawnaJednak przedsiębiorcy, szczególnie ci wielcy czy działający z problematycznych branżach potrzebują pomocy w większej ilości przypadków. Rejestracja spółek, spory handlowe z kontrahentami, czy postępowania z klientami to tylko niektóre z nich. Czy zatem firmie opłaca się abonamentowa opieka prawna czy może lepiej korzystać jest z pomocy prawnej jedynie w niektórych wypadkach? To na pewno zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego jak duży biznes jest prowadzony. Przy małych lokalnych firmach, ryzyko popadnięcie a w konflikt z klientami i dostawcami jest o wiele mniejsze, niż przy prowadzeniu międzynarodowej działalności. Nie tylko zatrudnia się większą ilość pracowników i obraca się większymi sumami, ale również trzeba mieć na względzie również prawo prowadzenia działalności w różnych krajach. Każdy oddział trzeba taktować inaczej. Prawnik znający prawo międzynarodowe będzie na wagę złota. Stałą opieka prawna przyda się również w branży nowych technologii.

Opieka prawnaTo branża najbardziej narażona na kradzież własności intelektualnej, rozpady spółek, kłótnie o własność firmy, czy inne problemy z jakimi borykają się nowo zakładane firmy działające w zyskownych branżach. Stała opieka prawna dla takich przedsiębiorstw jest rzeczą niezbędną. Dzięki temu nie trzeba co chwila szukać prawnika i umawiać się na spotkania, bo prawnik czeka na nas pod telefonem, jak również zawsze możemy udać się do niego do biura. Jak wyglądają koszty abonamentowej opieki prawnej? Z pewnością nie jest ona najtańsza, jednak to zależy od tego ile razy będziemy korzystać z pomocy prawnika. Jeśli jest to potrzebne raz na miesiąc lub rzadziej to z pewnością lepiej jest umawiać się na osobne spotkania z prawnikiem. Jeśli jednak pomoc prawnika potrzebna jest częściej, jak również często jest potrzebna od zaraz w związku z nieprzewidzianymi problemami, to lepiej jest wybrać opcję stałej prawnej opieki. Można wykupić także opiekę prawną na pewien okres, na przykład kiedy zmieniają się umowy dla pracowników, jest kilka spraw prawnych, czy firma przekształca się w spółkę.

Wtedy jest dużo pracy dla prawnika, więc warto w niego zainwestować, co będzie korzystniejsze niż umawianie się kilkakrotne na spotkania w mało dowolnym terminie.